Jedną z podstawowych zalet kasków Arai jest niezwykły komfort użytkowania. Co prawda wygoda to kwestia subiektywna i każdy może ją odczuwać nieco inaczej. Tymczasem produkty Arai od lat zyskują najwyższe noty wśród tych, którzy mieli okazję w nich jeździć. To klasa sama dla siebie.

 

REA HASLAM DAVIES

 

Najwięcej do powiedzenia w kwestii komfortu mają kierowcy wyścigowi, którzy sporą część życia spędzają w kaskach. Mistrzowie często stwierdzają, że kask powinien być dla nich niezauważalny. Podczas zawodów mają na głowie inne rzeczy – pilnowanie rywali, skupienie się na torze.

 

Świetnym przykładem są zawody Formuły 1. Tu o miejscu na podium decydują minimalne ruchy dłoni i ułamki sekund. Nie ma czasu na poprawianie kasku. Dlatego sprzęt musi leżeć na zawodniku perfekcyjnie – a w razie wypadku zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Stąd zawodnicy Formuły 1 nie wybierają kasku konkretnej marki, ale kask zapewniający doskonałe dopasowanie, odpowiedni poziom bezpieczeństwa i maksymalną wygodę. Na jaki kask stawiają najczęściej? Oczywiście na Arai! Ponad 50% zawodników F1 jeździ w kaskach naszej marki.

 

daniel ricciardo arai

 

Co warte podkreślenia, każdy kask Arai jest produkowany w ten sam sposób – nie ma różnicy między tym używanym przez profesjonalnych zawodników i kaskami dostępnymi na półkach sklepów motocyklowych. To ewenement wśród producentów akcesoriów motocyklowych, którzy zwykle dla profesjonalistów przygotowują specjalne modele. W firmie Arai jednak wychodzi się z założenia, że Twoja głowa jest równie cenna, co głowa zawodnika.

 

Close

Cart